30.01.2014

WORK IN PROGRES, KHADOR


Po przedostaniu się przez gąszcz nadlewek i innych niedogodności związanych z procesem odlewania Privateer Press`a figurki dokładnie umyłem i zabrałem się za spodkładowanie. W tym celu w przypadku Khadoru użyłem podkładu firmy Vallejo German Red Brown z wyjątkiem modelu Beast 09 gdzie użyłem podkładu w kolorze białym również Vallejo.

Podkłady z tej serii doskonale współpracują z aerografem, bez konieczności rozcieńczania. Dają jednolitą, idealną i wytrzymałą powłokę. Najlepiej po nałożeniu pozostawić do wyschnięcia na 24 godziny.

i kilka fotek jak prezentuje się na modelach

elementy Behemotha, Man-o War`ów, Sorschy itp

Man-o-War i Sorscha


Jacki Khadorskie, Beast 09 z nałożonym białym podkładem
Mechanicy 


Kolejnym etapem było nałożenie z aerografu farby Gory Red Vallejo, rozcieńczonej mieszanką zwykłego i dedykowanego do aerografu Thinnera również Vallejo. Nowy thinner do aerografu doskonale współpracuje z cała linią produktów zarówno Game jak i Model Color, daje również bardzo dobre efekty z farbami Formula P3 Privateera. Aerograf się nie zapycha, mamy bardzo dużą kontrolę nad plamką, bardzo małą otoczkę i praktycznie niewidoczną "ziarnistość", oczywiście konieczne jest przeczyszczenie od czasu do czasu końcówki igły wacikiem z izopropanolem ale tak to jest z akrylami.

Następny kolor i ostatni jeśli chodzi o czerwony pancerz to Flat Red Vallejo położony z aerografu

c.d.n.  0 komentarze:

Prześlij komentarz