18.03.2014


Dzisiaj chciałbym przedstawić wam bardzo okazały zarówno pod względem rzeźby jak i rozmiarów model ciężkiego unikalnego warjack`a do frakcji Khador.
Jest to odświeżona wersja tego modelu gdzie górny korpus razem z naramiennymi armatami został odlany w plastiko-żywicy Privateera chociaż trochę innego rodzaju niż w przypadku pozostałych plastikowych modeli do Warmachiny (bardziej twardy, tak jakby z większą domieszką żywicy) , a pozostałe elementy w metalu.
Dzięki takiemu zabiegowi otrzymaliśmy bardzo lekki korpus z ładnie odlanymi elementami o gładkiej powierzchni pozbawionej bardzo częstej dla modeli metalowych ziarnistości.

Lekkość całej konstrukcji związana jest jeszcze z faktem, że jest ona w środku pusta, a niektóre elementy mają dosyć cienkie ścianki, dlatego należy bardzo uważać podczas pinowania lub obróbki nadlewek ponieważ możemy zakończyć pracę z dużym otworem lub wgnieceniem w powierzchni korpusu.

Szczegóły są bardzo dobrze oddane i generalnie górna strona jest bardzo na plus.


Dolna część niestety posiada koszmarne nadlewki, dodatkowo tak umiejscowione, że oczyszczenie tego wymaga sporej ilości narzędzi i czasu.  
Mój egzemplarz posiadał dosyć spore ubytki w brojlerze, ale z pomocą miliputa udało się go uratować
Odlewy dział Behemoth`a posiadały wyraźnie odznaczającą się linią przesunięcia formy, trafił się nawet mały ubytek po pęcherzyku powietrza, trzeba też było dorobić małe nity przy mocowaniu magazynku i po jednym większym na pierścieniu mocującym lufy. 
Części metalowe natomiast odlane zostały bardzo dobrze, wszystkie elementy odznaczały się wysoką szczegółowością, brakiem ubytków czy zniekształceń itp. Standardowe nadlewki szybko dały się oczyścić, jedyny mankament to wyraźna ziarnistość na powierzchni pancerzy nóg.

Jako gratis otrzymujemy jeden zestaw szpikulców.
Model mimo "takiej sobie" jakości odlewów, zwłaszcza plastikowych części, po paru godzinach pracy, spodkładowaniu, prezentuje się bardzo zacnie i na pewno sprawi dużo przyjemności podczas malowania.
Jest naprawdę sporych rozmiarów i wielkością góruje nad pozostałymi jackami Khadoru
 

2 komentarze:

  1. Świetny materiał, fajne, obiektywne podejście i bardzo udane zdjęcia :) gratulacje!

    OdpowiedzUsuń